Yemekhane Gazlı Ocak Tamiri

Yemekhane gazlı ocak tamiri için yetkili servisi ve bu konuda deneyimli kişilere ulaşmanız gerekir. Gazlı ocaklar, kullanıcı hataları ya da herhangi başka bir sebepten ve ya üretim hatasından dolayı arızalanabilir. Böyle bir durumda yemekhane gazlı ocak tamiri yapan ustayı vakit kaybetmeden aramanız faydanıza olur.

Okul, hastane ve birçok yerde yemekhane önemli bir bölümdür. Yemeklerin daha leziz ve sağlıklı çıkması kullanılan cihazlara görede farklılık göstermektedir. Ancak zamanla deforme olan cihazlarınızın tamir ve bakımı için ocak tamiri yapan servisimizi arayabilirsiniz.

Hangi tür arızalarla karşılaşılır?

• Ocağın çakmakları çakmıyor olabilir.
• Ocak üstü düğmelerde arızalanma olabilir.
• Ocak memesi kirlenmiş tıkanmış olabilir.
• Ocak gözünden alev ya çok alevli ya da az çıkıyor olabilir.

Gazlı ocak tamiri teknik servisini çağırarak ocağınızın bakım ve onarımını yaptırmanız gerekir. Bazı durumlarda ocağın çakmaklarının çakmıyor olmasının sebebi bujilerin kırılmış olması ya da ateşleme switchinin arızalanmış olmasından kaynaklanır. Bir başka sebep ise ocak gözüne su ya da herhangi başka bir şeyin taşarak gözleri tıkaması ya da çakmak gözüne kaçan suyun switchi ıslatarak kısa devre yapmasına neden olmasıdır.

Bazı durumlarda gazlı ocaklarda brülör arızası çıkabilir. Gazlı ocak brülör tamircisi tarafından ocaklarınızın brülör tamiri yapılır. Ocak gözleri birçok sebepten tıkanabilir. Bu yüzden belli zamanlarda tıkalı deliklerin temizliğinin yapılması gerekir.

Yemekhaneler, fazlaca yemek üretimi yapılan yerlerdir. Burada kullanılan endüstriyel ocakların kullanımı ve bakımına dikkat edilmelidir. Yemekhanelerde aşçıların en önemli yardımcısı ocaklar olduğundan dolayı bakımının ve tamirinin aksatılmadan yaptırılması gerekir. Her türlü yemekhane gazlı ocak tamiri ve bakımı için teknik servisi aramalı ve bu konuda uzman olan kişilerden destek alınmalıdır.

Lokanta ocakları ya da büyük kapasiteli firmaların yemekhanelerinde kullanılan endüstriyel ocaklar, farklı büyüklükte üretilirler. Mutfağınızın kapasitesine uygun ocak seçimi, kullanım açısından oldukça önemlidir. Eğer kapasitenizin üzerinde ya da altında alacağınız endüstriyel ocak ihtiyacınızı karşılamayacak ve aksine ürettiğiniz yemeklerin kalitesi açısından müşteri kaybı yaşama sorunlarına kadar sizi götürebilir. Bu yüzden ocak tamir ve bakımının zamanını asla geçirmemeli ve yetkili kişilerden yardım almalısınız.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın