Yemek Pişirme Ocakları Tamiri

Yemek pişirme ocakları tamiri için titiz ve itinalı bir çalışma yapan teknik servisimizi arayabilirsiniz. Endüstriyel mutfakta kullanılan yemek pişirme ocakları, setüstü ocaklar, ayaklı ocaklar, elektrikli, tüplü, doğalgazlı gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Gazlı ve elektrikli ocak arasındaki farklar nelerdir?

• Gazlı ocaklarda doğalgaz girişi bulunur ve buradan ocağa gaz gelerek ocağın çalışmasını sağlar.
• Fişe takılarak çalışan elektrikli ocaklarda indüksiyonlu ocakların çıkması ile bazı farkları da beraberinde getirmiştir.
• Gazlı ocaklarda bulunan yakıcı aparat sayesinde ocak işlevine başlıyor.
• İndüksiyonlu ocaklar, üzerine uygun ebatta konan kapları elektromıknatıslar sayesinde ısıtır.

Endüstriyel yemek pişirme ocakları, paslanmaz çelik gövde olarak üretilir. Lpg ve Ng ile çalışabilen endüstriyel pişirme ocakları, setüstü ocaklar, ayaklı ocaklar, taban raflı ocaklar, kuzineler, mini setüstü ocaklar olarak üretilir. Mini setüstü ocaklar, 1’li, 2’li ve 3 gözlü ocaklardır ve özel tasarlanan döküm brülörleri bulunur. Brülör pilot sistemi ile cihazlar daha kolay kullanılmaktadır. Taban raflı yemek pişirme ocakları paslanmaz çelik gövdeye sahiptir ve Lpg, Ng ile çalışabilirler. Ayakları ayarlanabilir ve kolay temizlenebilir ocaklardır.

Setüstü ocaklarda da yine 1’li, 2’li, 3’lü ve 4’lü brülör bulunmaktadır. Setüstü ocaklarda pres baskı yöntemi ile yapılan özel kalıplar vardır. Bu kalıplar 1,5 mm kalınlığında üst tablalar şeklindedir. Setüstü ya da ayaklı yemek pişirme ocakları bakımsızlıktan, temizliğinin gününde yapılmamasından dolayı arızalanmalar gösterebilir. Yemek pişirme ocaklarının yanlış kullanılmasından ya da üretim hatasından kaynaklanan arızaları da olabilmektedir.

Ocaklarda en çok karşılaşılan arızalar çakmağın çakmaması, ana vanadan gaz gelmemesi, gaz borusunun eğilmiş olması, ocak gözlerinin kirli olması ocaklarda görülebilecek arızalardandır. Arızalı olan yemek pişirme ocağınız varsa yapmanız gereken ilk iş yemek pişirme ocağı bakım ve onarım tesisatçısını aramaktır. Teknik servis elemanlarımız yerinde verecekleri kaliteli hizmet ile arızalı ocaklarınızın bakım ve onarımını yapmaktadır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 11 Ortalama: 4.2]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın