Yemeği Sıcak Tutan Cihaz Tamiri

Yemeği sıcak tutan cihaz tamiri yemek ısıtıcı cihazlar sadece yemeği sıcak tutmakla kalmaz aynı zamanda yemek kabı direk ısıtıcı ile temasa geçmediği için yemeğin altının sıcak tutması mümkün değildir. Yemek ısıtıcılar, paslanmaz çelikten imal edilir. Uzun ömürlü olması nedeniyle endüstriyel mutfakların vazgeçilmez elemanlarından biridir. Çeşitli sebeplerden dolayı yemeği sıcak tutma üniteleri arıza gösterebilir. Böyle bir durumda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaptıracağınız bakım sayesinde yemek ısıtıcılarınızdan daha fazla performans alır ve işletmeniz müşteri memnuniyetini kazanmış olur.

Yemeği sıcak tutma üniteleri nelerdir?

Özellikle lokantalar, açık büfe çalışan işletmeler, oteller, hastaneler, restoranlar, misafirlerinin yemekleri sıcak olarak alabilmesi için yemeği sıcak tutma ünitelerinden faydalanır. Otellerin açık büfe restoranlarında sıklıkla kullanılan, yiyeceklerin sıcak olarak sunulabilmesi için kullanılan bu sıcak tutma üniteleri iki türlüdür.

• Rechau (reşo)
• Chafting dish (şeyfing dişi)

Rechau, yemeğin tabakta sıcak durmasını sağlar. Sıvı yakıtla, katı yakıtla ya da elektrikle çalışır. Oda servisinde kullanılan plaka reşo çeşidi otellerin bünyelerinde sıklıkla kullanılır. Chafing Dish ise iki kaptan oluşan ve iki kapta da su olan bir ısıtıcı türüdür. Ana gövdeyi ısıtır. Açık büfeler, ayakta verilen resepsiyonlar, açık havada verilen toplantılarda kullanılır. Oval, yuvarlak ve kare çeşidi bulunmaktadır.

Yemeği sıcak tutma üniteleri neden gereklidir?

Yemeği sıcak tutma üniteleri, restoranlarda, açık büfe tarzı çalışan işletmelerde, otellerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ünitelerin kullanım amacı ise tamamen yemeklerin tüketicilere sıcak şekilde sunulması içindir. Endüstriyel mutfakların vazgeçilmez malzemeleri arasında bulunan yemek ısıtıcılar, hali hazırda sıcak olan yemekleri, servis süresince sıcaklığını koruması için üretilmiştir. Yemeği sıcak tutma ünitenizde arıza varsa, bakım yapılması gerekiyorsa konusunda uzman ve deneyim sahibi teknik servis hizmetlerinden destek almanız gerekir.

Elektrikli yemek ısıtıcı çeşitleri nelerdir?

• Üç kaplı yemek ısıtıcı
• Beş kaplı yemek sıcak tutucu
• Dört gözlü elektrikli yemek ısıtıcı
• İki gözlü yemek ısıtıcı
• Tezgah tipi yemek ısıtıcı

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 4 Ortalama: 2]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın