Sanayi Kuzine Tamir Servisi

Sanayi kuzine tamir servisinden yardım alarak kuzine bakım ve tamirini yaptırabilirsiniz. Sanayi kuzineler, büyük tencerelerde yemek pişirilmesi için geniş kalıplı ve ağır ürünlerdir. Özellikle toplu yemek yapan firmalar sanayi kuzineleri kullanırlar.

Sanayi kuzineler kullanılırken nelere dikkat edilmelidir?

Sanayi kuzine kullanım amaçları farklı olmakla birlikte dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bu noktalar, güvenlik açısından önemlidir. Böylece hem ürünün ömrü uzar hem de kullanan kişilerin güvenliği için önem arz eder.

• Sanayi kuzineler davlumbaz altında çalıştırılmamalıdır.
• Cihazın bulunduğu yerde kesinlikle patlayıcı, yanıcı malzemeler bulundurulmamalıdır.
Kuzineler, basınçlı su ile temizlenmemelidir.
• Ürün, yönetmeliklere uygun şekilde tesis edilmeli ve havalandırması iyi olan yerde hizmet vermelidir.
• Endüstriyel amaçlı üretilen bu ürünler, bu konuda eğitim almış kişiler tarafından kullanılmalıdır.
• Eğer, ürünün bulunduğu yerde alev parlaması ya da herhangi tehlikeli bir durum karşısında gaz vanaları ya da elektrik şalterleri kapatılmalıdır.

Endüstriyel amaçlı üretilen kuzineler gazlı ve elektrikli olarak iki sınıfa ayrılır. Ancak belli bir süre sonra ya da dikkatsiz kullanım sonucu ya da kurallara uyulmadan kullanıldığında bazı problemler oluşabilir. Arızalı sanayi kuzine tamircisi bularak ürünün ömrünü uzatabilirsiniz.

Sanayi kuzinelerin montajında da dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Cihazın yerden yüksekliği, elektrik bağlantısının ya da gaz bağlantısının doğru ve yetkili eller tarafından yapılması, cihaz ayaklarının ayarlı ve terazi düzlemine göre ayarlanmış olması oldukça önemlidir.

Sanayi kuzinelerde bakım nasıl olmalıdır?

Sanayi kuzinelerde ilk kullanıldığı andan itibaren her zaman içine konulan kaplar çıkartılmalı ve içinde biriken su varsa bu su boşaltılmalıdır. İç ya da dış temizliğinde cif gibi, tuz ruhu gibi çamaşır suyu gibi kimyasal temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır. Kullanılacak herhangi bir kimyasal temizlik malzemesi kuzinelerin dış yüzeyinin çizilmesine ve ömrünün kısalmasına neden olacaktır.

Doğru şekilde kullanılan sanayi kuzinelerin genel olarak ortalama 10 yıl kullanım ömrü bulunmaktadır. Ürün, kullanım sıklığına göre maksimum altı ayda bir periyodik bakımı yaptırılarak ömrünün kısalmaması sağlanmalıdır. Sanayi kuzine periyodik bakım ve onarımı yaptırırken cihazınızın elektrikten çekilmesine ya da gaz vanasından kapatılmasına dikkat edilmelidir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 3 Ortalama: 4.3]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın