Sanayi Fırınları Tamiri

Sanayi fırınları tamiri için zamanında müdahale edip hizmet veren size en yakın servis elemanlarımızı yönlendirmekteyiz. Çok amaçlı, olan sanayi fırınları ızgara ve kuru pişirme yanında buharlı pişirme de yapmaktadır. Sanayi fırınları, pişirilecek ürünün çeşidine göre birçok fonksiyona sahip özellikte cihazlardır.

Sanayi fırını çeşitleri nelerdir?

• Gazlı fırın
• Konveksiyonlu fırın
• Buharlı fırın
• Elektrikli fırın

Sanayi fırınlarında aynı zamanda ihtiyaca göre 6, 10, 20 ve 40 tepsili konveksiyonel fırınlar da bulunmaktadır. Endüstriyel mutfak ekipmanları, otel ve restaurantlarda, cafe ve yemekhanelerde, pastane ve fast food zincirlerinde, pastane mutfaklarında kullanılmaktadır. Endüstriyel mutfak ekipmanlarından biri de fırınlardır.

Endüstriyel fırın seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Endüstriyel fırın seçimi yaparken ne pişirileceği ve ne kapasite düşünüldüğü belirlenmelidir. Eğer unlu mamul tercih edilecekse 40X60 cm euronorm tepsilere uyumlu fırınlar tercih edilmelidir. Yemek ağırlık kazanacaksa gastronom standartlarına uygun konveksiyonlu fırınlar tercih edilmelidir.

Gazlı fırınlar, kapasitesi yüksek mutfaklar için oldukça idealdir. Daha küçük işletmeler için elektrikli fırınlar tercih edilebilir. Sanayi fırınlarında Lpg’den doğalgaza ya da doğalgazdan Lpg’ye dönüşüm yapılabilmektedir. Sanayi fırını gaz dönüşüm servisini arayarak gaz dönüşüm işlemini yaptırabilirsiniz.

Konveksiyonlu fırınlar, ısı üretir ve ürettiği bu ısıyı fanları sayesinde tüm fırın içine eşit şekilde yayar. Bazı ürünler hariç konveksiyonlu fırınlarda her türlü ürün pişirilebilmektedir. Konveksiyonlu fırınlarda fan hızı fırın teknik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Konveksiyonlu fırınlarda fanlarda arızalanmalar görülebilir. Fan, gerekli olan performansı göstermediğinde ürünleriniz de istediğiniz şekilde olmaz. Böyle bir durumda konveksiyonel fırın tamir eden ustamızı arayabilirsiniz. Endüstriyel mutfaklarda arızaları ötelemek, cihazı bakımsız bırakmak sonucunda çok daha fazla zarara uğrayabilirsiniz. Bunun için ürünlerin temizliğini ve periyodik bakımını zamanında yaptırmalısınız.

Sanayi tipi fırınlarda tercih edilen buharlı fırınlar, buharı oluşturabilmek için suya ihtiyaç duyarlar. İçine aldıkları bu su sayesinde yiyeceğin öz suyu kaybolmadan pişirilmiş olur. İstanbulun bütün semtlerinde hizmet veren ekibimiz sayesinde arızalanmış, bozulmuş, bakımsız kalmış fırınlarınız için sanayi fırınları teknik bakım servisimizi arayabilirsiniz. Gerekirse yerinde yapılacak titiz ve itinalı çalışma ile fırınlarınızın teknik bakımları ve onarımları gerçekleştirilmektedir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın