Restaurant Ocak Tamiri

Restaurant ocak tamiri çoğu işletme artık doğalgaz ve Lpg’li sanayi tipi ocak kullanmaktadır. Eğer Lpgli ocağınız var ve doğalgazlı ocağa çevirmek istiyorsanız ocak doğalgaz dönüşümü yapan servisimizin deneyimli ekibini arayabilirsiniz. Ocak doğalgaz dönüşümü yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. En önemli konu gaz kaçağı tespitinin yapılmasıdır. Lpg’den doğalgaza döndürülecek ocaklarda bağlantının dikkatli ve sağlam şekilde yapılması gerekir. Bağlantı borusunun sıkılması ve ardından gaz kaçağının olup olmadığının tespiti yapılır. Aynı zamanda dönüşüm sonucunda gaz memelerinin, enjektörü değiştirilir. Değiştirilecek enjektörün cihazın markasıyla uyumlu olmaması ve ocak gaz ayarının yapılmaması, isli yanma, yüksek ateş çıkarma ve tencerelerin siyahlanması ve enerji kaybına neden olacaktır.

Restaurant sanayi tipi ocak arızaları

• Sanayi tipi restaurant ocaklarında genellikle arızalar musluk gaz kaçaklarıdır.
• Hava ayarları da çoğu zaman sorun çıkarabilmektedir.
• Ocağın bağlantı aparatlarında meydana gelebilecek kaçaklar da ocağın arızalanmasına neden olabilmektedir.
• Ocak gözlerinin çok isli yanması ya da gaz ayarının yapılmaması yüzünden çok kısık ya da çok hararetli yanması
• Rezistans ve termostat arızalanmaları

Restaurant ocak tamiri için titiz ve itinalı iş yapan tesisatçıya ulaşabilirsiniz. Restaurant ocakları, Sanayi tipi ya da endüstriyel ocak olarak da bilinir. Restaurant ocakları, kuzineler, setüstü ocaklar, ayaklı ocaklar gibi çeşitleri vardır. Bu çeşitlerin kullandığı enerji kaynağı ise elektrik, Lpg ve doğalgazdır.

Sanayi ocakları bakım ve tamirini yapan ustalarımız ile iletişime geçebilirsiniz. Kuzine ocaklar zaman içinde arızalanabilirler. Endüstriyel ocaklar, çok fazla kapasitede yemek pişirilen ocaklardır. Bu yüzden fazla ısınma ve ocak parçalarında zaman içinde aşınmalar meydana gelebilmektir.

Restaurant ocakları, yemek üretiminin fazla olduğu mutfaklarda bulunur. Bu sebeplede arızalanmaları, kaçınılmazdır yoğunluktan dolayı bakımsız kalmaları söz konusu olabiliyor. Ancak bakımsız bırakmamak, arızalandığı zaman vakit geçirmeden restaurant ocak tamiri yapan ekibimize ulaşmanız yeterlidir. Elemanlarımız yerinde arıza tespiti yaptıktan sonra onarım işlemlerine başlar ve kısa sürede ocak arızanız giderilmiş olur. İstanbul’un her semtine sanayi ocak tamircisi ekibi olarak hizmet vermekteyiz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 6 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın