Radyant Isıtma Cihazları Bakım ve Tamiri

Radyant ısıtma cihazları bakım ve tamiri radyant ısıtma sistemleri, cafelerde, fabrika ve atölyelerde, hangar, spor salonlarında, camilerde, depo, mağazalar, hayvan çiftliklerinde, servis istasyonlarında, tenis kortları ve showroomlarda, seralarda genelde tercih edilmektedir. Radyant ısıtıcılar, doğalgaz, Lpg ya da elektrik ile çalışır. Doğalgazlı olan ısıtıcılar borulu radyant ısıtıcılar ve açık alevli radyant ısıtıcılar olmak üzere iki tiptir. Radyant ısıtma cihazları bakım ve tamiri yapan firmamızın uzman kadromuz sizlere istanbulun tüm ilçelerinde hizmet vermektedir.

Radyant ısıtma çeşitleri nelerdir?

• Doğalgazlı radyan ısıtıcılar
• Elektrikli (infrared) radyant ısıtıcılar
• Kısa dalga halojen ısıtıcılar

Açık alevli yani seramik plakalı radyant ısıtıcılar, büyük alanların ısıtılmasında tercih edilmektedir. Bölgesel gazlı ısıtma sistemlerinde en çok bu açık alevli (seramik plakalı) radyant ısıtıcılar tercih edilmektedir. Radyant ısıtma cihazları montajı için profesyonellerden destek alınmalıdır. Çünkü montaj sırasında bina yüksekliği, binanın yalıtımı, hava koşulları, çalışma şartları, vardiya düzeni, stok alanları gibi birçok etken borulu radyant ısıtıcıların montajında önemlidir.

Doğalgazlı radyant ısıtıcı alırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Cihazların kaliteli ve performanslı olduğunu anlayabilmek için ithalatçı ve imalatçısını araştırmak, ısıtma sistemlerini test etmek gerekir. Radyant ısıtıcılarda elektrikli yani infrared ısıtıcılar da oldukça sık tercih edilmektedir. Elektrikli ısıtıcılar ihtiyaçların farklılığına göre çeşitlere ayrılır.

• Radyan fiber ısıtıcılar
• Cam tüplü rezistans ısıtıcılar
• Halojen ısıtıcılar
• Seramik ısıtıcılar
• Cam plaka ısıtıcılar
• Metal çubuk ısıtıcılar bu farklı ihtiyaçlara göre alınacak radyant ısıtıcılara örnektir.

Radyant fiber ısıtıcı bakımı ve teknik servis hizmetinden yararlanarak ısıtıcınızın bakım ve onarımını yaptırabilirsiniz. Paslanmaz çelikten üretilen radyan fiber ısıtıcılar homojen yansıma sağlarken, fiber ısıtıcı en iyi performansı ile ortamı ısıtır. Estetik oluşu, uzaktan kumandalı ve iki kademeli çalıştırılabilen radyant fiber ısıtıcılar, tuğla kullanılmadan düşük yakıt tüketimi sağlayan ürünlerdir. Ancak her ne kadar performanslı çalışsa da periyodik bakımı yapılmadığında arızalanabilir. Bu yüzden İstanbul’un her semtine profesyonel hizmet veren firmamızın geniş servis ağından yararlanarak ısıtıcınızın bakımını ve onarımını yaptırabilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 5 Ortalama: 3.8]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın