Pide Fırını Tamir Servisi

Pide fırını tamir servisi hizmetlerinden faydalanarak, arızalanan fırınınızın sorununu çözdürüp fırınınızı çalışır duruma getirtebilirsiniz. Pide fırını yapım aşamalarında malzemelerin kaliteli olması gereklidir. Yapım aşamasında kullanılan kalitesiz malzemeler fırının ömrünün çabuk tükenmesine, çok sık arıza ve parça deişimine sebep olur. Bu tarz arızalarla karşılaştığınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Pide fırını yapım aşamasında kullanılacak malzemeler nelerdir?

• Yanmaz ateş tuğlası ve kırılarak toz haline getirilmiş cam parçaları
• Ateşe dayanıklı çamur sıva harcı
• Cam yünü ve tuz eski pide fırını yapım aşamalarında kullanılacak malzemelerdir.

Pide fırını çeşitleri nelerdir?

Seyyar pide fırını, doğalgazlı pide fırını, elektrikli pide fırını ve odunlu pide fırını, fırın çeşitleri içinde sayılabilir. Günümüzde artık eski tip pide fırınları yerine doğalgazlı seyyar fırın, odunlu seyyar fırın, elektrikli pide fırını daha fazla rağbet görmektedir.

Doğalgazlı seyyar fırının içi ısıya ve neme dayanıklı malzemeden üretilmelidir. Fırının iç ısısı için yalıtım malzemelerinin dayanıklı olması çok önemlidir. Doğalgazlı seyyar fırınlar, az yer kaplaması ve dumansız çalışma sahası oluşturduğu için sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca seyyar olması ve dekoratif görünümlü olmaları sebebiyle de işletmenin görselliğini artırmaktadır.

Pide fırını bakım ve temizliği nasıl yapılmalıdır?

Pide fırını bakım ve temizliği yapılırken elektrikli mi gazlı mı olduğu önemlidir. Elektrikli pide fırınlarında temizlik ve bakım yapılırken cihazın muhakkak elektriğinin kesilmiş olması gerekir. Gazlı pide fırınlarında ise gaz vanasının kapalı olup olmadığı kontrol edilmeli ve bu noktadan itibaren temizliğine ve bakımına geçilmelidir.

Periyodik bakımının zamanında yapılmaması ya da bakım ve temizleme talimatlarına uyulmadığı zaman ürünlerde arızalanmalar meydana gelebilir. Bunun yanında ürünlerin yanlış kullanımı da arızalanmasına sebep olabilir.

Pide fırını bakımı ve tamiri yapan usta İstanbul’un her semtine hizmet vermekteyiz. Teknik ekibimiz sayesinde fırın tamiri ve bakımı gerçekleştirilir. Fırınınızın bakımının yapıldığı sırada aşındırıcı kimyasal temizlik malzemeleri kesinlikle kullanılmamalıdır. Tüm elektrik aksamı ya da gazlı fırın ise gaz dedantörünün doğru şekilde çalışmasına dikkat edilmelidir. Fırının temizlik ve bakımı bitirildikten sonra tüm aksamlarının doğru şekilde çalışır vaziyette bırakılması gerekir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 4 Ortalama: 3.3]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın