Pasta Fırını Tamiri

Pasta fırını tamiri için titiz ve itinalı çalışmaları ile profesyonel ekibimizden yararlanabilirsiniz. Bozulmuş, arızalı ve ya bakım zamanı gelmiş fırınlarınız için pasta fırını tamir ve bakım teknik servisini aramalısınız. Ev fırınları olsun ya da endüstriyel mutfaklarda kullanılan pasta fırınları olsun cihazlarınız bazı sorunlar çıkarabilir. Uzun süreli kullanım, hatalı kullanım, bakımsızlık, yüksek ısıdan dolayı parçalarda oluşabilecek aşınmalar görülebilir. Böyle durumlar karşısında yapmanız gereken şey pasta fırını tamircisini aramaktır.

Pasta fırını çeşitleri nelerdir?

• Konveksiyon fırınlar
• Kombimatik fırınlar
• Gazlı konveksiyon fırınlar
• Elektrikli konveksiyon fırınlar

Konveksiyon fırınlar ve kombimatik fırınlar arasında ne fark vardır?

Konveksiyon fırınlar, enerji kaynağı sayesinde ısınan hava pervane yardımıyla fırın içinde dolaşır ve yiyecekler daha çabuk pişerek hareket eden hava yiyeceğin her tarafını aynı eşitlikte pişirmiş olur. Konveksiyon fırınlarda poğaçalar, özel ekmekler, baklava, börekler, patates kızartması, ızgara yapılacak etler pişirilebilir. Kombimatik fırınlar, müşteri önünde kullanım kolaylığı sağlar. Eski tip fırınlara göre daha sağlıklı pişirme sağlar. Gazmer belgesi ve CE belgeli olan gazlı modelleri oldukça kullanışlıdır. Eski tip fırınlara göre enerji tasarrufu sağlar.

Konveksiyon fırınlar, gaz ve elektrik kaynağı kullanır. Her ikisinde de kontrol devresi ve pervane motoru için elektrik aksamı bulunur. Gazlı fırınlar doğalgazda 20mbar, Lpg/propan’da 30mbar kullanmaktadır. Konveksiyon fırın gaz dönüşümü servisimiz tarafından yapılmaktadır.

Konveksiyon pasta fırını ya da kombimatik pasta fırını seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Konveksiyon fırınlar ile kombimatik fırınların kullanımı açısından hiçbir fark yoktur. Kullanılacak yakıt türü elektrik mi, gaz mı doğalgaz mı konusunda karar vermek gerekir. Konveksiyon fırınlarda koku ve buharın uzaklaştırılması dışında havalandırmaya ihtiyaç duyulmazken gazlı fırınlarda havalandırmaya ihtiyaç duyulur. Bunun sebebi kapalı mekanda gaz dolayısıyla fazla oksijenin kalmayacağı ve düşük gaz basıncı ya da kalitesiz gaz kullanımı yüzündendir. Kombimatik fırınlarda 380v trifaze elektrik bağlantısı gerekir. Gazlı fırınlarda 30mbar, doğalgazlı fırınlarda 20mbar basınç verilmelidir. Pasta fırını temizlik ve bakımı için teknik servis çağırılmalıdır. Günlük temizliğinin yapılmasına rağmen en az altı ayda bir periyodik bakımının yaptırılması gereklidir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 3 Ortalama: 4]

1 Comment

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın