Ocak Doğalgaz Dönüşümü Servis Fiyatları

Ocak doğalgaz dönüşümü servis fiyatları, setüstü ocaklarda ve fırınlı ocaklarda değişiklik gösterir.  Ocakların doğalgaz dönüşümü yapılırken ocak memeleri, hortum girişleri gibi bazı parçalarının değiştirilmesi gerekir. Hem tüplü ocakların doğalgaza hem de doğalgazlı ocakların tüplü ocaklara dönüştürülmesi işlemi dikkat içerisinde yapılması gereken bir işlemdir.

Ocak doğalgaz dönüşümü nasıl yapılır?

Ocak doğalgaz dönüşümü yapan ustanın ilk olarak yapması gereken şey ocağın gazını ve elektriğini kesmek olacaktır. Aynı zamanda ocak sıcak ise soğuması beklenmelidir.

• Ocak doğalgaz dönüşümü yapılırken ilk önce ocak enjektör değişiminin yapılması gerekir.
• Tornavida yardımı ile ocağın bek kapağı ve beki çıkartılır.
• Çıkartılan eski enjektörün yerine yeni enjektör takılır.
• Enjektörün takılmasının ardından ocağın kumanda düğmeleri çıkarılır.
• Gaz musluklarının ortasında bulunan vida, tornavida yardımıyla döndürülür. Bu işlem alev boyunun ayarlanması içindir. Bu işlemler için yapmanız gereken tek şey ocak doğalgaz dönüşümü yapan servis elemanını çağırmaktır.

Genel olarak kısık alev boyu ve tam alev boyu arasındaki fark üçte bir kadardır. Ocaklarda gaz ayarı yapılırken kullanma talimatlarının verdiği yaklaşık değerlere uyulması gerekir.

Ocakların doğalgaz dönüşümü yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus gaz kaçağının olup olmadığıdır. Gaz kaçağını tespit etmek için bilinen yöntemlerden biri köpük testi ya da daha güvenli olması açısından test makinesi ile doğalgaz kaçağının olup olmadığı belirlenmelidir. Ocak dönüşüm işlemi sırasında takılacak doğalgaz memelerinin cihazla uyumlu olması gerekir. Ocağın markası ile uyumlu olmayan gaz memeleri, enjektör ocağın isli yanmasına sebep olacaktır.

Setüstü ocaklarınızda ya da endüstriyel ocaklarda ocak doğalgaz dönüşümü yapan ustamızdan titiz ve itinalı çalışma ile ocağınızın dönüşüm işlemini yaptırabilirsiniz. Takılacak enjektör, değiştirilecek doğalgaz hortumunun doğru şekilde takılarak montajının yapılması önemlidir. Ocağınızın doğalgaz dönüşümünü yaptırmak ve varsa doğalgaz kaçağının tespiti için ocak doğalgaz dönüşümü tesisatçısını vakit geçirmeden aramalısınız.

Doğalgaz dönüşümü sırasında herhangi bir gaz kaçağı durumundan şüpheleniyorsanız yapmanız gereken ilk şey gazı kapatmak ve hortumun tekrar bağlanması, kaçak olabilecek yerleri dikkatli şekilde kapamak ve hem ocağın hem de ortamın güvenliğini sağlamak için ocak doğalgaz dönüşüm tamircisini çağırmaktır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 42 Ortalama: 3]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın