Motorlu Döner Ocağı Tamiri Elektrikli Döner Ocağı Tamiri

Motorlu döner ocağı tamiri elektrikli döner ocağı tamiri döner ocakları, alttan ve üstten motorlu, gazlı ve elektrikli olmak üzere ikiye ayrılırlar. Genelde toplu yemek servisi yapan işletmeler, restoranlar, turistik tesisler ve büfelerde tercih edilen ürünlerdir. Motorlu, elektrikli döner ocağı uzun ömürlü olması için cihazın işi bittiğinde kapalı tutulması gerekir. Temizlik ve bakımı günlük yapılmalıdır. Elektrikli döner ocakları ortam çalışma sıcaklığı 24 derecedir. Çalışma sıcaklığı ise -10 ve +50 derece olmalıdır. Elektrikli döner ocaklarının kullanım ömürleri 10 yıldır.

Motorlu döner ocaklarının temizlik ve bakımı

• Motorlu döner ocağı temizlik ve bakımı için ilk önce cihazın elektrikten kesilmesi gerekir. Cihaz, günlük bakım ve temizliğinin yanı sıra altı ayda bir defa periyodik bakıma sokulmalıdır.
• Ilık sabunlu su ve yumuşak bez ile cihaz soğumadan kirler temizlenmelidir.
• Tazyikli su ya da buhar basıncı ile temizlenmemelidir. Eğer bu şekilde temizlenirse motorlu döner ocağı arızalı rezistans sahibi olursunuz.
• Temizlik esnasında havalandırma deliklerine su kaçırılmamalıdır. Temizlik sırasında motora su ve yabancı cisimler kaçırılmamalıdır.
• Üst tepsinin kokudan arındırılması için belli aralıklarla her gün temizlenmesi gerekir.

Tüm bu bakım ve temizliğin yanında cihazda tehlikeli bir durum görüldüğünde motorlu döner ocakları tamir ve bakım servisinden destek alabilirsiniz.

Elektrikli döner ocaklarının temizlik ve bakımı

• Cihaz ilk kullanım öncesi dış yüzeyi ile tepsi yağ haznesi sünger ve sıvı temizlik maddeleriyle temizlenmelidir. Tuz ruhu, cif gibi kimyasallar kullanılmamalıdır.
• Her kullanım sonrası tepsi yağ haznesindeki biriken yağlar, donmuş sıvılar o gün içinde temizlenmelidir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 6 Ortalama: 3.2]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın