Gazlı Ocakları Tamir Eden Firma

Gazlı ocakları tamir eden firma hizmetimiz ile gazlı ocaklarınızın tamir ve bakımını yaptırabilirsiniz. Gazlı ocakların en büyük avantajlarından biri yemeğin kontrollü ve istenilen ayarda pişirilmesini sağlamasıdır.

Ancak bu tür elektronik cihazlarda kullanımdan kaynaklı ya da üretimden kaynaklı arızalanmalar ya da performans bozuklukları oluşabilmektedir. Ocaklar, mekanik olduğu için genellikle arızalanmalar da mekanik aksamında meydana gelmektedir. Ocak tamiri tecrübe ve uzmanlık isteyen bir iştir. Bu yüzden gazlı ocakları tamir eden usta hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Gazlı ocaklarda çıkabilecek arızalar nelerdir?

• Gazlı ocaklarda en belirgin arıza gazın gelmemesidir. Bu sorun ya ana gaz vanası kapalıdır ya da gaz borusu kıvrılmış olabilir.
• Ocak gözleri çoğu zaman hiç yanmıyorsa ya da arada sırada yanıyorsa ocak gözleri kirlenmiş olabilir.
• Ocak gözü kapakları doğru şekilde yerleştirilmemiş olabilir.
• Ocak gözleri temizlik sonrası tam kurumamıştır.

Gazlı ocakların temizlik ve bakımı nasıl yapılmalıdır?

Gazlı ocakların temizliği ve bakımı yapılırken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Ancak kullanılan ocaklar elektrikli ya da gazlı olsun, temizliğe başlamadan önce ocağın soğuması beklenmelidir. Ocak temizliğinde ilk kullanım ardından cihazın ıslak bezle silinip kurulanması gerekir. Brülörün çıkarılabilen aksamları sünger bez, bulaşık deterjanı ve sıcak su ile yıkanmalıdır. Gazlı ocaklarda tencere taşıyıcılarının ve ocak gözü kapaklarının çıkarılıp temizlenmesi gerekir. Ocak gözü kapakları yerine doğru şekilde ve sıkıca oturtulduktan sonra üst ızgaralar yerlerine takılmalıdır. Tencereyi taşıyan ızgaraların ocak gözlerine doğru şekilde takılması önemlidir. Çünkü yanıcılar ızgaraların açık bölümünü ortalaması gerekir.

Elektrikli ya da gazlı ocakların temizliğinde metal tencere temizleyicileri, metal fırçalar ya da çelik pamuğu gibi ürünler kullanılmamalıdır. Kimyasal temizlik ürünleri yerine ılık sabunlu su ve yumuşak bezlerle temizlenmesi ve kurulanması gerekir. Ocağın parçaları sıcakken yıkanmamalı ve aşındırıcı temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır. Ocak bek ve ızgaralarının periyodik zamanlarda sabunlu ılık su ile yıkanarak kurutulması gerekir.

Gazlı ocak tamircisi bakımı yapılacak ya da onarımı yapılacak ocağınızı yerinde görerek onarımını ve bakımını yapabilir. İstanbul ocak tamircisi, ocaklarda çoğunlukla meydana gelen gaz ayarı problemini rahatlıkla çözebilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 2 Ortalama: 3]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın