Gazlı Lokanta Ocağı Tamircisi

Gazlı lokanta ocağı tamircisi gazlı ocaklar, daha kısa sürede ısı verirken elektrikli ocaklar, ısıyı elde etmek için daha fazla süreye ihtiyaç duyarlar. Elektrikli ocaklar, gazın bulunmadığı yerde daha fazla rağbet görür ve kaza riski minimumdur. Diğer yandan endüstriyel ocaklar ile ev ocaklarının da arasında belli farklar vardır. Endüstriyel ocaklar, fazla müşteriye hizmet veren  mutfaklar içindir ve daha uzun ömürlüdür. Boyutları büyüktür ve paslanmaz çelikten üretilirler. Ev tipi ocaklar ise taşınabilirdir ve hafif malzemelerden üretilmişlerdir. Endüstriyel ocakların enerji düzeyi ev tipi ocaklara göre çok daha yüksektir.

Lokanta ocak çeşitleri nelerdir?

• Endüstriyel mutfaklarda tercih edilen doğalgazlı ve tüplü ocaklar kısa ayaklı ve set üstü ocaklar olarak iki türlü üretilmektedir.
• Gazlı ve tüplü ocaklar ise tek gözlü
• Gazlı ve tüplü ocaklar iki gözlü ayaklı ocak
• Üç gözlü set üstü ocak
• Dört gözlü set üstü ya da ayaklı ocak olarak farklı büyüklüklerde üretilmektedir.

Endüstriyel ocak neye göre seçilmelidir?

Endüstriyel ocak seçimi yaparken, işletmenin iş hacmi ön planda tutulmalıdır. Brülör sayısı burada önemlidir. Aniden çoğalabilecek müşteri sayısına göre ihtiyacın üzerinde brülörlü ocak alma ihtimali düşünülmelidir. Ocak için gazlı ocakmı elektrikli ocakmı istediğiniz belirlenmelidir. Alacağınız ocağın, mekanınızın yerine uygun olup olmayacağına dikkat edilmelidir. Gazlı ürünler için GAZMER sertifikasının olup olmadığına dikkat edilmelidir. Ürün garantisi ve CE ile TSE belgeleri ürünlerin garantisi açısından önemlidir.

Gazlı ocak ve elektrikli ocaklar arasındaki fark nedir?

lokanta ocakları, setüstü ocaklar ve ayaklı ocaklar olarak ikiye ayrılırlar. Restoran ocakları için gazlı lokanta ocağı ve tüplü lokanta ocakları tercih edilmektedir. Lokanta ocakları, müşteri  yoğunluğu olan restoran, cafe, catering, otellerde, toplu yemek hizmeti veren firmalarda tercih edilmektedir. Gazlı lokanta ocağı arızalarında deneyimli ekiplerden destek alınmalı ve daha sonrasında cihazlarınızın periyodik bakımlarını yaptırmanız sizin için en doğru olanıdır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 8 Ortalama: 3.9]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın