Gazlı Kombi Bakım Firması

Gazlı kombi bakım firması hizmetlerinden yararlanarak gazlı kombi bakımı yaptırılmalıdır. Kış aylarında daha rahat etmeniz, ısınma ve sıcak su alma konusunda sorun yaşamamak için gazlı kombi bakım firması ile temasa geçerek kombinizin daha verimli ve tam ısıda çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bakımı yapılmayan kombiler, zamanla daha fazla doğalgaz harcayarak faturanızın yükselmesine sebep olur. Ayrıca soğuk ortasında doğru şekilde ısınamaz ve sıcak su alımınızda sorunlar yaşamaya başlarsınız.

Kombi bakımı nasıl yapılmalıdır?

• Kombi bakımında baca bağlantılarının kontrolü yapılmalıdır.
• Gaz kaçağının olup olmadığına bakılmalıdır.
• Kombinin elektrik aksamında herhangi bir arızanın olup olmadığına bakılarak test edilmelidir.
Sistem içinde bulunan su basıncı ve tesisat havası kontrol edilerek eksikse su doldurulmalı tesisatta fazla hava varsa fazla hava alınmalıdır.
• Baca hava kanalları, fan ya da baca davlumbazı temizlenmelidir.
• Tesisat filtreleri temizlendikten sonra genel parçaların dıştan temizliği yapılmalıdır.
• Gaz basıncı, tesisat su giriş basıncı kontrol edilmelidir.
• Genleşme tankı hava basıncı kontrol edildikten sonra yoğuşma suyu drenaj hattının kontrol edilmesi gerekir.
• Son olarak genel bir temizlik yapılarak kombinin bakımı bitirilmelidir.

Kombi bakımı teknik servisi hizmeti ile yılda bir defa kombi periyodik bakımının yaptırılması gerekir. Rutin kontrol haricinde kombi bakımı yaz aylarında ya da kış aylarına girmeden önce yapılmalıdır. Çünkü kış ortasında ısınma problemi yaşamamak, sıcak su temininde sorunlar yaşamamak için periyodik bakım şarttır. Tüm bunların yanında sadece kombi cihazının değil peteklerin de daha ısınması için periyodik olarak temizliğinin ve bakımının yapılması gerekir.

Kombilerin bakımsız kalması, zamanla arızalanmalarına neden olur. Üretim hatası dışında kombilerin düzenli olarak bakıma ihtiyacı vardır. Arızalı kombi tamiri ve bakımı yapılırken bacalı kombilerde baca limit sensorunun kontrol edilmesi gerekir. Ayrıca bacanın çekiş durumuna da bakılmalıdır. Yoğuşmalı kombilerde ise yoğuşma su haznesi temizliği yapılırken kalorifer gidiş hattındaki çamur ayrıştıran filtrenin de temizlenmesi gerekir. Herhangi bir parçasının değişmesi gerekiyorsa kombi yedek parça ve teknik servis hizmetimizi kullanabilirsiniz. İstanbul’un her semtinde rahatlıkla ulaşabileceğiniz gazlı kombi bakım teknik servisinden destek alarak kombinizin bakımını ve gerekiyorsa tamirini yaptırabilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın