Fabrika Radyant Isıtma Servisi

Fabrika radyant ısıtma servisi endüstriyel ısıtma sistemlerinden biri olan radyant ısıtıcılar, fabrikalarda en çok tercih edilen ısıtıcılardandır. Radyant ısıtma sistemleri, fabrikaların dışında alışveriş merkezleri, spor tesisleri, hangarlar, depolar, atölyeler, fuar alanları gibi yerlerde de kullanılmaktadır. Radyant ısıtıcılar yüksek yoğunluklu radyant ısıtma cihazları ve düşük yoğunluklu radyant ısıtma cihazları olarak iki gruptur.  Radyant sistemleri aynı zamanda açık alevli radyant plaka sistemi, U tipi radyant tüp sistemi ve vakum fanlı entegre radyant tüp sistemi olmak üzere üç çeşittir. İstanbul’un her semtine fabrika radyant ısıtma servisi hizmetimiz ile arızalı radyant ısıtma cihazınızı tamir ettirebilirsiniz.

Radyant ısıtıcılar neden tercih edilmelidir?

• Radyant ısıtıcılar, boru üzerine yerleştirilen parlak yüzey olan yansıtıcı levha ile aşağı odaklı ısı enerjisi yayar.
• Tam otomatik alev sensörlü ateşlemesi, minimum doğalgaz üretimi ve geniş etki alanı ile oldukça idealdir.
• Yerinde ve kolay montajı, prosestat kontrollü atık gaz denetimi bulunmaktadır.
• Radyant ısıtıcılar, sadece objeleri ya da insanı ısıtır. Tüm bina ortamının havasını ısıtmaz.
• Radyant ısıtıcılar sessiz çalışır. Farklı sıcaklık düzeyleri oluşmadığı için daha sağlıklıdır.
• Konvensiyonel ısıtma sistemlerine göre radyant ısıtıcılar daha tasarrufludur. Ortamı kısa sürede ısıttıkları için konveksiyonel ısıtıcılara göre daha avantajlıdır.

Bazı durumlarda radyant ısıtıcılar arızalanabilir. Arızalı fabrika radyant ısıtma tamir ve bakımı yapılarak cihazın ömrü uzatılabilir. Konveksiyonel ısıtıcılarla bulunulan ortamı ısıtmak oldukça zor olmaktadır. Radyant ısıtıcılar, kızılötesi ışınları sayesinde sadece ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirildiğinde daha verimli olmaktadır. Endüstriyel ısıtma sistemleri içinde borulu radyant ısıtma sistemi ve seramik plakalı radyant ısıtma sistemi vardır.

Borulu radyant ısıtma sistemleri genellikle yüksek tavanlı fabrikalarda tercih edilmektedir. Fabrikalarda borulu radyant ısıtma sisteminin tercih edilmesinin ilk sebebi yatırım maliyetinin düşük olmasından dolayıdır. Radyant ısıtma sistemlerinin tercih edilmesinin bir diğer nedeni de aynı brülör ile hem vakum sistemi hem de üflemeli sistem olarak kullanılabilir olmasıdır. Arızalanmış brülör tamiri için firmamızın İstanbul’un her semtine olan geniş servis ağımız ile radyant ısıtıcı bakım ve montaj işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın