Endüstriyel Ocak Tamiri

Endüstriyel ocaklar, toplu yemek firmalarında ve catering hizmeti veren firmalarda insanların yemek ihtiyacını karşılamaları için büyük ocaklardır. Bu tip sanayi ocakları genel olarak büyük lokantalarda, restorantlarda, fast food zincirlerinde, otellerde kullanılır. Endüstriyel ocakların üretim malzemelerinin, ömürlerinin uzun olması gerekir. Peki özel üretim yapılan sanayi ocak üretim malzemeleri kısaca şöyle açıklanabilir. Malzemeler genel olarak döküm demir alaşımlıdır. Yüksek kalitede üretilmesi gerekir. Evlerde kullanılan ocakların aksine sanayi ocakları çok büyük, devasa sistemlerdir.

Endüstriyel ocak tamiri için bu konuda uzman kişilerden destek alınmalıdır. Çünkü zamanla ocakların parçalarında paslanma, deforme ve yüksek ısıdan dolayı aşınmalar meydana gelebilir. Periyodik bakım yaptırmak, arızaları zamanında görerek profesyonel ekiplerden destek almak ürünlerden daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Endüstriyel ocak tamirinde hangi noktalara dikkat edilmelidir?

• Musluk gaz kaçaklarına bakılmalı
• Brülörlerin isli yanma sorunu giderilmelidir.
• Hava ayarlarına bakılarak bağlantı aparatlarında oluşabilecek kaçaklara bakılmalıdır.

Sanayi ocak seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Bir işletme, bünyesine sanayi ocağı alacağı zaman ilk önce TSE garantili olmasına dikkat etmelidir. TSE damgasının ürün üzerinde bulunması oldukça önemlidir. Bundan sonrasında dikkat edilecek ikinci konu ise ocağın hangi amaç için kullanılacağı, malzemesinin kalitesi ve ürünün fiyatıdır. Bunun yanında üretim yapılacak mutfakta iş hacminiz ve ürünün bu hacmi karşılayıp karşılamayacağı da önemlidir.

Sanayi ocakları kullanım alanları oldukça farklıdır. Genel olarak otellerde, büyük restorantlarda, fast food zinciri mağazalarda, bazı kurumlarda, müşteri hacmi yüksek cafelerde sıklıkla kullanılmaktadır. Mükemmel yemekler yaratmak, mutfaktaki ekibinizle yemeklerde harikalar yaratmak için brülöre göre minimum %20 gaz tasarrufu sağlayan ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Birçok mutfak şefi, hangi tarzda yemek yaparsa yapsın seri şekilde ürünü çıkarmak ister. Mutfağınız ister küçük ister büyük olsun. Küçük alanda bile rahatlıkla çalışabileceğiniz, konfor ve güvenliğin en üst seviyede olduğu sanayi ocak çeşitleri ile siz de harikalar yaratma imkanına sahip olursunuz.

Endüstriyel ocaklar, özel amaçlı üretilen gaz alevli mutfak ekipmanlarıdır. Bu ekipmanların üretim malzemesinin kaliteli ve yüksek ısıya dayanıklı olması çok önemlidir. Üretim maliyetleri yüksek olan sanayi ocakları evlerde kullanılan ocak ekipmanlarına göre ömürleri uzun olmalıdır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 12 Ortalama: 4]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın