Döner Ocağı Taş Tamiri – Radyant Değişimi

Hizmet sektörünün vazgeçilmezi olan döner ocaklarında taş tamiri ve değişim servisi İstanbul il sınırları içerisinde verilmektedir. Döner ocaklarında bulunan taşlar alevin homojen bir şekilde yanmasını sağlar. Döner ocak taşlarında kullanıma bağlı olarak zamanla kırılma ve çatlaklar oluşmaktadır. Ortalama bir taşın ömrü 2 ile 3 yıl arasında değişmektedir. Pişirilen etin lezzeti ve kalitesi bu radyanların yıpranmasından dolayı olumsuz etki gösterir. Alevin patlama şeklinde oluşması taşın ömrünün bittiğini gösteren en belirgin göstergesidir. Pişirme ünitesi arızalı bir döner ocağı eti eşit şekilde pişirmediğinden dolayı sunumu olumsuz etkilemektedir. Genelde sıcak taşların üzerine su veya yağ sıçramsı sonucu döneri pişiren taşlarda arıza meydana gelmektedir. Dikkatli bir kullanım sonunda bir döner ocağının ömrünü ortalama 5 yıl uzatabilirsiniz. Piyasada seren camlı ve radyanlı olmak üzere iki çeşit döner ocağı vardır. Genelde en çok kullanılan radyanlı tipler alevin ateşle direk temas ettiği modellerdir. Termal camlı döner ocaklarında sucuk veya et pişirildiği için yeni dönemde daha şık görüntülü cihazlar kullanılmaktadır. Radyanlı döner ocaklarında sucuk direk alevle buluştuğu için pek tercih edilmeyen modeldir.

Otomatik döner ocaklarının genelde arızaları motor ünitesinin yaptığı arızalardan meydana gelmektedir. Şişe takılan döneri otomatik olarak çeviren bu ocaklar ustalara daha rahat kullanım sağlıyor. Fakat bir makinede kullanılan parça ne kadar fazla olursa arıza çeşitleri de bir o kadar artıyor. Piyasada bir çok markanın birden fazla döner ocağı modeli bulunmaktadır. Fakat hepsinin çalışma mantığı aynı olduğu için arızalanan parçalar çok fazla fark etmiyor. Parça temini konusunda geniş bir yelpazeye sahip olan bu sektörde bazen tamiratlar ertesi güne kalabilmektedir.

Döner ocaklarında kullanılan üç gözlü ve dört gözlü modellerde taş değişimi yapılmaktadır. Kaliteli radyanlar uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. Döner ocağı taş tamirlerinde kaliteli radyan kullanımı önemli bir etkendir. Yerinde tamir hizmetimiz mevcuttur. Döner ocağı bakım ve tamirleri servisimiz tarafından itina ile yapılır. Tüple çalışan döner ocaklarının doğalgaza dönüşüm hizmeti verilmektedir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 5 Ortalama: 3.2]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın