Döner Makinesi Tamiri

Döner makinesi tamiri paslanmaz çelik gövdeli, otomatik gaz kesici emniyeti bulunan radyanlı döner makinelerinde 8 ve 10 radyanlı V model Lpg’li döner ocağı modeli bulunmaktadır. İstanbul’un bütün semtlerine hizmet vermekteyiz. Döner ocaklarında çıkabilecek arızalar arasında radyan çatlaması, bakır boru gaz kaçakları, gaz vanasında oluşan arızalar, termo kupür arızaları sayılabilir. Döner ocaklarında kullanılan radyanlar, radyanın kalitesizliği ya da tüp basıncının yüksek olmasından dolayı patlar. Bu yüzden müşterinin yoğun olduğu saatlerde daha seri şekilde döner üretimi için tüplere gaz dedantörü takılmaktadır.

Döner makinesi çeşitleri döner makinesi modellerine göre farklılık gösterir. Buna göre;

Döner makine çeşitleri nelerdir?

• Tüplü 5 gözlü alttan motorlu döner makinesi
• 3 radyanlı üstten motorlu döner makinesi
• Elektrikli döner ocağı
• 5 radyanlı döner makinesi
• Elektrikli motorsuz döner makinesi
• 8 radyanlı döner ocağı
• Tüplü motorsuz döner makinesi
• Tüplü ve 3 radyanlı, serencamlı alttan motorlu döner makinesi

Müşteri yoğunluğu az olan işletmelerde 2’li ya da üçlü döner makineleri tercih edilirken, daha fazla müşteriye sahip işletmelerde 3’lü 4’lü ve 5’li radyanlı döner makineleri haricinde turistik bölgelerde, müşteri yoğunluğu fazla olan restoranlarda hem et hem de tavuk eti servis eden yerlerde 8’li ve 10’lu V tipi çift radyanlı döner makinesi tercih edilmektedir. Bakır borularda oluşan gaz kaçaklarında, temizlik sırasında çarpma sonucunda oluşan kırılma ve çatlamalarının tamir ve bakımı servisimiz tarafından yapılmaktadır.

Döner makinesi tamircisi, ilk olarak gaz musluklarına, rezistanslara, radyanın deforme olup olmadığına bakmalıdır. Bunun yanında döner ocağının tuğlasında herhangi bir bozulmanın olup olmadığı, ocağın beyin bölümünde herhangi bir hasarın olup olmadığına da bakmalıdır. Döner makineleri, bazı arızalar gösterebilir. Döner makinesi radyan değişimi yapan usta ile arızalı radyanınızı değiştirebilir, döner makinesi gaz musluk değişimi ile arızalanmış gaz musluklarınızı değiştirme imkanı bulabilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın