Doğalgazlı Döner Ocağı Tamiri Tüplü Döner Ocağı Tamiri

Doğalgazlı döner ocağı tamiri tüplü döner ocağı tamiri Dikey et pişirme makineleri olan döner ocakları, iki kademeli emniyetli gaz musluğu ile üretilir.  Döner ocakları, tepsi, şiş sabitleyici, aynalar, şiş, radyan, üst şiş tutucu sıkıştırma, üst şiş tutucu grubu, gövde, gaz ayar düğmesi ve gaz ayarı parçalarından oluşur.  Döner ocakları, kontrolün dışında sönen radyanlara gidecek olan gazı otomatik şekilde kesen termokulp vardır. Oteller, restoranlar, lokantalar, fast foodlar, turistik tesisler kullanım alanları içinde yer alır.

Elle taşınabilir olmalarına rağmen doğalgazlı ve tüplü döner ocağı montajı yapan usta tarafından montajının yapılması en doğrusudur. Doğalgaz dışında Lpg ile çalışan döner ocaklarında cihazla birlikte hortum girişi ve dedantörü vardır. Tüplü döner ocağı dedantörü, yüksek basınç durumunda musluklarda arızalanmaya neden olur. Bu durum ise gaz kaçağı riskini artırır. Tüplü doğalgazlı döner ocakları dönüşümü yapan tamir ustası tarafından gaz tipi değişimi yapılmalıdır. Cihazın gaz bağlantıları, doğru şekilde yapılmalıdır. Davlumbaz altına yerleştirilen döner ocağı, duvar ile arasında yaklaşık 10 cm bulunmalıdır.

Gazlı ve tüplü döner ocaklarının temizliği ve bakımı nasıl olur?

• Cihaza, günlük bakımının haricinde her altı ayda bir periyodik bakım yaptırılmalıdır.
• Cihaz, yumuşak bez ve ılık sabunlu su ile iyice soğumadan temizlenir.
• Tuz ruhu, cif gibi kimyasallar kullanılmamalıdır.
• Tazyikli su ve buhar ile temizlik kesinlikle yapılmamalıdır.
• Havalandırma deliklerine su kaçmamasına dikkat edilmeli ve tepsinin koku yapmaması için her gün belirli aralıklarla temizliğinin yapılması gereklidir.

Gazlı ya da tüplü döner ocakları kullanılırken dikkat edilmesi gereken konular vardır. Gaz bağlantısı yapılan cihazın tüm bağlantıları kontrol edilmeli ve herhangi bir gaz kaçağına karşı önlemler alınmalıdır. Gazlı ve tüplü döner ocakları 1 yıl garantilidir. Arızalı doğalgazlı tüplü döner ocakları tamircisi ile temasa geçerek cihazınızın tamir ve bakımını yaptırmalısınız.  Tüplü olsun, doğalgazlı olsun tek radyanlıdan sekiz radyanlıya kadar döner ocağı modelleri bulunmaktadır. İşletmenizin kapasitesine göre radyan sayınızı belirleyebilirsiniz. İstanbul’un her semtinde hizmet veren firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 14 Ortalama: 2.4]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın