Doğalgazlı Cihazı Lpg Cihaza Dönüştürme Servisi

Doğalgazlı cihazı Lpg cihaza dönüştürme servisi için İstanbul’un her semtine hizmet vermekteyiz. Endüstriyel ocaklarda Lpg’den doğalgaz’a ya da doğalgazdan Lpg’ye dönüşüm işlemi yapılmaktadır. Ocak doğalgaz dönüşüm hizmeti veren tamirci ile görüşerek doğalgazlı cihazınızı Lpg’li cihaza dönüştürebilirsiniz.

Çok önceleri evlerde tüplü ocaklar kullanılırdı. Zamanla gelişen teknoloji sayesinde ocaklar Lpg’ye ya da doğalgaza dönüştürülebilmektedir. Bazı ekipman ve aparatlar sayesinde kolaylıkla doğalgazlı ocaklar Lpg’ye ya da Lpg’li ocaklar doğalgaza dönüştürülebilmektedir.

Doğalgazdan Lpg’ye dönüşümü nasıl yapılır?

• Doğalgazdan Lpg’ye dönüşüm servisi ilk önce enjektör takımını ocağın marka ve modeline göre belirlemelidir.
• Enjektör memeleri değiştirilir ve gaz ayarı yapılır.
• Doğalgaz hortumu ve enjektör takımının sağlamlığından emin olunduktan sonra bağlantı ocağı bant ya da macunlar yardımı ile sabitlenmelidir.
• Doğalgazdan Lpg’ye dönüşüm işlemi yapan usta kaliteli malzeme kullanmalı ve herhangi bir gaz kaçağının olup olmadığını kontrol etmelidir.

Dönüşüm işlemi sırasında bağlantı borusunun sağlam olup olmadığı, dönüşüm hizmeti gaz kaçağı tespiti köpük testi ile kontrol edilmelidir. Ayrıca işi garantiye almak için köpük testinin ardından kaçak test makinesi ile ikinci bir kontrol daha yapılmalıdır. İstanbul ocak dönüşüm servisimiz ile bütün semtlerinde teknik servis elemanlarımız tarafından ocaklarınızın gaz dönüşümleri yapılmaktadır.

Dönüşüm işlemi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?

Doğalgazdan Lpg’ye çevirme işlemi yapılırken değişimi yapacak kişinin herhangi bir gaz kaçağının olup olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir. Her marka ve modelin aparat ve ekipmanları farklı olduğu için değişim sırasında uygun aparat ve ekipmanın hazırlanmış olması gerekir. Gaz ayarı yapılırken ocak model ve markasının vermiş olduğu talimatlara uyulması gerekir. Eğer dedantörde herhangi bir arıza varsa bu arıza başında tespit edilerek yenisi ile değiştirilmelidir.

Evinizde doğalgazlı ocağınız varsa ve Lpg’li ocağa döndürmek istiyorsanız ocak gaz dönüşüm işlemi yapan teknik servis ile temasa geçmelisiniz. Teknik servis elemanları doğru şekilde yapacakları bağlantı sonrasında ocağınızın çalışıp çalışmadığını kontrol ederek herhangi bir sıkıntının olup olmadığına bakarlar. Bazı durumlarda ocak çalışmayabilir. Böyle bir durumda gelecek teknik servis ocağın gaz çıkış gözeneklerinde herhangi bir tıkanıklığın olup olmadığını kontrol ederek gözeneklerin temizlenmesini gerçekleştirir ve ocağın düzgün çalışmasını sağlarlar.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 34 Ortalama: 2.1]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Bizi Arayın